IZVĒLNE
Raksti

SSL sertifikāts drošai mājas lapai

Attīstoties digitālajai videi, aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta drošībai internetā. Tāpēc nešifrēto datu pārraides veidu weblapām „HTTP” arvien vairāk aizstāj ar šifrēto „HTTPS”. Viena no būtiskākajām komponentēm šifrētās datu pārraides ieviešanai ir SSL (Secure Sockets Layer) sertifikāts. Ja neesat pārliecināts par SSL sertifikāta nepieciešamību, iesakām izlasīt šo rakstu un parūpēties par savas mājas lapas datu drošību.

Kas ir SSL sertifikāts?

SSL sertifikāts jeb digitālais drošības sertifikāts ir asimetriskās šifrēšanas publiskā atslēga, kuras autentiskumu apstiprina kāda no „Uzticamajām sertifikācijas organizācijām” (CA). Katrs SSL sertifikāts tiek izsniegts konkrētai mājas lapas adresei. SSL sertifikāts ir nepieciešams droša, šifrēta savienojuma nodibināšanai, tādejādi Jūsu datus nevar pārtvert un nolasīt kāds cits.

Vairums interneta pārlūkprogrammu īpaši iezīmē mājas lapas, kurām netiek izmantots digitālais drošības sertifikāts. Standarta vietnēs bez SSL drošības tiek norādīts, ka savienojums nav drošs (Not Secure).

Ir svarīgi pievērst uzmanību mājas lapu drošībai, it īpaši, pirms iepērkaties, reģistrējaties vai veicat autorizāciju kādā interneta mājas lapā. Par to, ka informācija tiek šifrēta var pārliecināties, redzot, ka web adreses kreisā daļa ir mainījusies no "http://" uz "https://", kā arī par to norāda slēdzene interneta mājas lapas rīkjoslā.

Arvien vairāk interneta veikalu un pakalpojumu sniedzēju domā par konfidenciālu datu, kas tiek ievadīti viņu mājas lapās, aizsardzību. Ar SSL sertifikātu visi konfidenciālie dati, tādi kā kredītkaršu numuri un personu dati un citi, tiek šifrēti.

SSL sertifikāta izmantošanai šādi ieguvumi

  • Drošs, šifrēts savienojums
  • Augstāka aizsardzība pārsūtītajiem datiem
  • Lielāka uzticamība klientu acīs
  • Augstāks Google reitings mājaslapai

SigmaNet saviem klientiem nodrošina, drošu SFTP savienojumu pieslēgumiem pie interneta vietņu (webserver) serveriem.

Arī publiski pieejamām SigmaNet mājas lapām www.sigmanet.lv un online.sigmanet.lv tiek nodrošināts drošs savienojums.

Dodies uz https://www.sigmanet.lv/ssl un piesaki SSL sertifikātu savai mājas lapai!

Ja ir jautājumi, priecāsimies Jums palīdzēt!


Zvaniet SigmaNet klientu apkalpošanas grupai pa tālruni 67211241 vai rakstiet uz info@sigmanet.lv

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet