IZVĒLNE
Par mums

SigmaNet

Mēs esam SigmaNet - LU Matemātikas un informātikas institūta Akadēmiskā tīkla laboratorija. Jau vairāk nekā 25 gadus mēs sniedzam e-pasta, mājaslapu uzturēšanas un datu centra pakalpojumus, veicam domēna vārdu reģistrāciju, kā arī nodrošinām profesionālu apkalpošanu un konsultācijas 24*7

SigmaNet zīmola vērtības:

SigmaNet uzticas - vairāk nekā:

Sazinies ar mums:

24 x 7
67211241
info@sigmanet.lv
Adrese: Raiņa bulvāris 29, Rīga, LV-1459

Mūsu rekvizīti:

Biroja darba laiki:

9:00-17:00 9:00-17:00 9:00-17:00 9:00-17:00 9:00-17:00 brīvdiena brīvdiena

Mūsu vēsture

Mūsu vēsture

Esam Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Akadēmiskā tīkla laboratorija, kas uzsāka savu darbību ar nosaukumu Latnet.

Attīstība

 

Projekti

BALTBONE projekta ietvaros LU MII izveido līniju Rīga – Tallina, nodrošinot pastāvīgu Internet pieslēgumu, to uzskatot par Latvijas interneta izveidošanas dienu.

1992

 

Tiek izveidots pirmais radiopieslēguma (RadioLink) savienojums starp LU MII un Rīgas Tehnisko Universitāti.

LU MII sāk piedāvāt e-pasta un iezvanpieejas pakalpojumus, kā arī paplašina akadēmisko tīklu, ierīkojot pirmo izdalīto līniju no LU MII uz Akadēmisko bibliotēku.

1993

 

Izveido LU MII Klientu apkalpošanas nodaļu. Internets kļūst pieejams katram interesentam. Tie, kam nav sava datora, var izmantot internetu no LU MII uzstādītajiem termināliem.

LU MII uzsāk interneta lietotāju apmācību.

1994

Darbu sāk ES projekta LINKGUIDE ietvaros izveidotās līnijas uz Daugavpili, Liepāju, Rēzekni, Jelgavu un Viļņu.

Tiek izveidots 100Mbps FDDI savienojums starp LU MII un Latvijas Universitāti (LANET).

Darbu sāk starptautiskais pieslēgums Rīga – Stokholma.

1995

 

Darbu sāk divas satelītu līnijas uz Atlantu (ASV) un Oslo (Norvēģija).

Tiek izveidots Latvijas interneta datu apmaiņas punkts GIX (Global Internet Exchange), kas ļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem apmainīties ar informāciju, nenoslogojot starptautiskos kanālus.

1996

 

1997

LU MII tiek uzņemts Eiropas akadēmisko tīklu apvienībā TERENA.

Katrai Rīgas skolai un pirmskolas iestādei bez maksas tiek izveidota e-pasta adrese un piešķirta vieta mājas lapas izvietošanai.

1999

 

LU MII sadarbībā ar Lattelecom sāk piedāvāt interneta pieslēgumus, izmantojot ULTRA DSL savienojumu.

2000

LU MII pirmo reizi uzsāk dalību Eiropas zinātniski pētnieciskajos projektos. Kā pirmais ir 6.ietvara projekts GÉANT (Multi-Gigabit European Academic Network), lai piedalītos viseiropas akadēmiskā tīkla veidošanā un attīstībā, tajā skaitā arī Latvijā. Reāli projekts Latvijā tiek īstenots no 2001.gada. Vēlāk projektam seko vairāki turpinājumi: GÉANT2, GÉANT3, GN3+, kuros SigmaNet aktīvi piedalās līdz pat 2015.gadam. Ar 2009.gadu, sākoties GÉANT3 fāzei, SigmaNet pārstāvji arī aktīvi piedalās projekta aktivitātēs (NA2 T4 GÉANT PR Network Coordination, NA4 T3 User Identification and Liaison for Pan-European and Global Projects and Organisations, SA4 T2 Multi-Domain Security Services (MDSS)), veicot projekta partneru sabiedrisko attiecību un aktivitāšu koordinatora pienākumus, kā arī apskatot un risinot situācijas, kas uzlabotu drošības jautājumus visu projekta dalībvalstu akadēmiskajos tīklos.

 

2002

2002.-2003. – LU MII piedalās Eiropas Savienības projektā EASYCRAFT, kas saistīts ar elektroniskās komercijas risinājuma ieviešanu Eiropas amatnieku mājaslapā.

 

2005

LU MII uzsāk darbu FP6 projekta BalticGrid konsorcijā.

Tiek izveidots Latnet CERT – pirmā IT drošības incidentu risināšanas komanda Latvijā.

2006

2006.-2008. – aktīva līdzdalība INTERREG III B projektā Baltic Rural Broadband. Tā galvenais mērķis bija izveidot detalizētu infrastruktūras plānu interneta pieslēguma ierīkošanai jebkurā projektā iesaistīto valstu rajonā. Šajā projektā piedalījās 11 Ziemeļeiropas valstis.

2006.-2007. LU MII piedalās FP6 projektā Porta Optica Study, kura ietvaros tika izpētīts, kā būtu jāveido uz optisko šķiedru balstīti izglītības un zinātnes tīkli trijās Baltijas valstīs, kā arī Ukrainā, Baltkrievijā, Moldovā un Aizkaukāza valstīs. Projektā bez jau pieminētajām valstīm piedalījās arī partneri no Polijas un Čehijas.

2006.-2008. – LU MII Akadēmiskā tīkla laboratorija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti īsteno ERAF līdzfinansētu projektu Grid aprēķinu vide: teorija, metodes, pielietojumi, kura mērķis bija izstrādāt un izveidot Latvijas nacionālo Grid tīklu, proti, izveido aprēķinu un datu vadības infrastruktūru, kas apvieno sevī datortīklu, datu apmaiņas, skaitļošanas un informācijas resursus.

LU MII Akadēmiskā tīkla laboratorija maina savu nosaukumu no Latnet uz SigmaNet ar ļoti veiksmīgu un pieredzējušu profesionāļu komandu, galvenokārt sniedzot hostinga un datu centra pakalpojumus tūkstošiem juridisko un fizisko personu Latvijā.

2007

 

SigmaNet iesaistās cīņā pret SPAM sūtītājiem, kopīgi ar citiem lielākajiem Latvijas interneta un e-pasta pakalpojumu sniedzējiem veidojot SPAM melno sarakstu.

2008

SigmaNet uzsāk darbu FP6 projektā BalticGrid-II.

SigmaNet ievieš SMTP autentifikācijas iespēju, e-pastu izsūtīšanai no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams interneta savienojums.

SigmaNet kļūst par augstākā līmeņa domēna .LV Reģistratūru, sniedzot saviem klientiem iespēju veikt ātrāku, ērtāku un lētāku .LV domēna vārdu reģistrāciju.

2009

SigmaNet piedalās TERENA Tīklošanas konferencē 2009, pārstāvot projektu BalticGrid-II.

SigmaNet piedalās ikgadējā TERENA Tīklošanas konferencē Viļņā (Lietuva), kur SigmaNet darbinieks E.Znots iegūst Cisco balvu par labāko studentu plakātu: "Ad-hoc location awareness network using GPS-enabled mobile devices".

SigmaNet ievieš jaunu, uzlabotu webmail versiju.

2010

2010.-2011. – SigmaNet ņem aktīvu līdzdalību Eiropas 7.ietvara programmas divus gadus ilgā projektā OSIRIS (Towards an Open and Sustainable ICT Research Strategy), kur tiek izzinātas tās pamatproblēmas, kas ietekmē un kavē IT zinātnisko infrastruktūru ieviešanu un attīstību.

2010.-2014. – SigmaNet līdzdarbojas Eiropas 7.ietvara projektā EGI-InSPIRE, kur turpina EGEE, BalticGrid un BalticGrid-II projektos iesākto, proti, sadarbojoties nacionālajām Grid iniciatīvām, izveido un uztur ilgspējīgu pan-Eiropas Grid infrastruktūru.

SigmaNet komanda strādā organizācijas EUMETSAT (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites) projektā "Disseminācijas protokolu izpēte". Tas ir zinātnisks projekts ar galveno mērķi izpētīt un testēt vairākus failu sūtīšanas protokolus un aplikācijas, lai atrastu piemērotāko veidu ātrai (vismaz 350 Mbps) failu pārsūtīšanai, ņemot vērā dažādus IP tīkla apstākļus.

SigmaNet kļūst par Latvijas NREN – IZM apstiprina LU MII lomu NREN (National Research and Education Network) izveidē.

Tiek palielināts GÉANT3 pieslēguma komerciālais trafiks no 100Mb/s uz 175Mb/s.

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts, SigmaNet pirmais Latvijā ievieš IPv6 atbalstu.

2011

 

SigmaNet ievieš Webmail mobilo versiju, piedāvājot saviem klientiem iespēju izmantot SigmaNet e-pastu arī mobilajā tālrunī.

2012

 

SigmaNet iegūst kvalitātes zīmi "Atbildīgs Interneta pakalpojumu sniedzējs".

SigmaNet pieckāršo katras e-pasta kastītes apjomu, turpmāk saviem klientiem piedāvājot elektroniskās pastkastes 5GB apjomā.

2013

 
Rūpējoties par klientu e-pastu drošību, SigmaNet saviem e-pasta lietotājiem ievieš šifrētus sūtīšanas un saņemšanas kanālus.

2014

 

Tiek uzlabota Webmail mobilā piekļuve e-pastam.

SigmaNet sadarbībā ar LR IZM un Latvijas Universitāti uztur Eiropas akadēmisko tīklu GEANT Latvijā.

2015

Izglītības un zinātnes ministrija deliģē LU MII, SigmaNet uzturēt savienojumu starp Latvijas Akadēmisko tīklu (LAT) un Eiropas Akadēmisko tīklu GEANT, nodrošinot akadēmiskajiem lietotājiem iespēju veidot point-to-point savienojumus vai datu joslu ar saviem sadarbības partneriem lielu apjomu datu pārsūtīšanai. LUMII, SigmaNet uztur pieslēgumu ar ātrumu līdz 10 Gbps.

SigmaNet uzlabo datu dublēšanas sistēmu, kas nodrošina ātrāku un ērtāku datu kopijas atgūšanas iespēju.

2016

 

SigmaNet izstrādā un ievieš jaunu, mūsdienīgu mājas lapas versiju.

SigmaNet Datu centrā tiek uzstādīta moderna, rezervēta precīzā klimata kontroles sistēma, kas nodrošina pastāvīgu klimatu datu centrā izvietotajai aparatūrai.

Rūpējoties par klientu datu drošību, SigmaNet piedāvā reģistrēt SSL sertifkātus (Secure Sockets Layer) mājas lapu drošības līmeņa paaugstināšanai.

SigmaNet uzlabo SPAM filtrēšanas rīku.

SigmaNet ievieš jaunus risinājumus serveru ātrdarbības un drošības līmeņa paaugstināšanai.

2017

 
SigmaNet sāk reģistrēt Igaunijas augstākā līmeņa domēna vārdus (.EE). Tagad SigmaNet reģistrē visu Baltijas valstu augstākā līmeņa domēna vārdus.

Tiek ieviesta TLS šifrēšana, kas nodrošina drošāku e-pastu saņemšanas kanālu SigmaNet e-pasta pakalpojumu lietotājiem.

2018

 

SigmaNet ievieš DNSSEC (Domain Name System Security Extension), kas nodrošina DNS datu autentifikāciju un ļauj pārliecināties, ka DNS atbildes saturs nav mainīts.

SigmaNet paaugstina drošības līmeni e-pasta sistēmām, ieviešot droša e-pasta tehnoloģiju, kas iekļauj SPF, DMARC, DKIM ierakstus Jūsu domēna vārdam. Drošs e-pasts pakalpojums sutidrosi.lv tiek nodrošināts, izmantot šifrētu savienojumu e-pastu izsūtīšanai un saņemšanai.
Ar sutidrosi.lv Jūsu e-pasts kļūtu uzticams, komunikācijai drošs un aizsargāts, ievērojot MK noteikumos noteiktās prasības droša e-pasta nosacījumu izpildei.

2020

 

SigmaNet ievieš 2FA jeb divu soļu verifikāciju e-pasta klientam Webmail (online.sigmanet.lv)
Droša parole ir labi, taču dubulta jeb divu faktoru drošība vienmēr būs labāka un spēcīgāka! Aicinām SigmaNet klientus aktivizēt 2FA.

2021

GÉANT tīklam aprit 20 gadu. Martā Latvijas pieslēguma kapacitāte Eiropas akadēmiskajam tīklam GÉANT sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju un SIA Mikrotīkls tiek palielināta no 10Gb/s uz 100Gb/s, tā dodot iespēju Latvijas akadēmiskajiem lietotājiem iegūt tiešus, lielas kapacitātes pieslēgumus ar citiem akadēmiskiem lietotājiem Eiropā. Šajā modernizācijas procesā ietilpst arī Gēnu Datu Tīkla (GDN) izveide Rīgā.

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet