IZVĒLNE
Raksti

Drošs e-pasts ar DMARC, DKIM, SPF

Digitalizējoties interneta komunikācijas videi, aizvien būtiskāks kļūst drošas e-pasta sarakstes jautājums. SPAM vēstules ar krāpnieciska rakstura informāciju vai vēstules ar inficētiem pielikumiem, nedrošas paroles un uzlauzti e-pasta konti, kļūst par ikdienišķām problēmām, ar ko nākas saskarties un tās risināt. Mūsdienās ir jābūt īpaši modram, lai nekļūtu par vieglu mērķi kibernoziedzniekiem.

Lai pasargātu savu un uzņēmuma reputāciju, kā arī parūpētos par informācijas un datu konfidencialitāti, svarīgi nodrošināt iespēju pārliecināties par saņemtā e-pasta autentiskumu, kā arī aizliegt iespēju trešajām pusēm izsūtīt e-pasta ziņas Jūsu vai uzņēmuma vārdā.

Ir vairāki nosacījumi, kas jāievēro, lai Jūsu e-pasts kļūtu komunikācijai drošs un aizsargāts.

1.  Šifrēta komunikācija ar pasta serveri (SSL/TLS)

Lai nodrošinātu konfidenciālu saraksti un e-pasta piekļuves datu drošību, nepieciešams izmantot šifrētus sūtīšanas/saņemšanas kanālus.

·  POP3/IMAP pasta serveris izmanto SSL šifrēšanas metodi, nodrošinot šifrētu visu datu plūsmu no lietotāja pasta programmas līdz pasta serverim, garantējot lietotāja pasta autorizācijas drošību un drošu šifrēta pasta piegādi;

·  Izejošais (SMTP) pasta serveris izmanto TLS šifrēšanas metodi, nodrošinot šifrētu autorizāciju un datu nosūtīšanu. Pieslēdzot droša e-pasta pakalpojumu, SMTP servisu nodrošina e-pasta pakalpojuma sniedzējs, nevis interneta pakalpojuma sniedzējs.

·  E-pasta piekļuve caur www interfeisu (Webmail) ir pieejama caur SSL ar https protokolu, tādējādi nodrošinot, ka visi izejošie un ienākošie dati, no klienta līdz pasta serverim tiek šifrēti.

2.  SPF (Sender Policy Framework) ir tehniskais teksta (TXT) ieraksts domēna vārdam, kas nosaka sūtītāja ID struktūru un definē, no kādām IP adresēm ir iespējams izsūtīt e-pastus ar konkrēto domēna vārdu. Izmantojot SPF ierakstu, tiek nodrošināts, ka no Jūsu domēna vārda sūtītie ziņojumi tiek apstrādāti kā uzticami.

3.  DKIM (DomainKey Identified Mail) nodrošina e-pasta satura (sūtītāja lauka FROM u.c.) parakstīšanu ar publisko atslēgu, tādējādi saņēmējs var pārliecināties, ka sūtītājs patiešām esat Jūs.

4.  DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance) nodrošina iespēju noteikt, ko darīt ar pārbaudes neizgājušiem e-pastiem, ievietojot tos karantīnā.

SigmaNet eksperti ir gatavi ieviest droša e-pasta pakalpojumu Jūsu uzņēmuma e-pastu drošības un uzticamības nodrošināšanai.

SŪTI DROŠI! Par Jūsu e-pastu aizsardzību parūpēsies SigmaNet.

Pieteikties DROŠA E-PASTA pakalpojumam un uzzināt vairāk par pakalpojuma ieviešanas nosacījumiem varat www.sutidrosi.lv, zvanot SigmaNet klientu apkalpošanai pa tālruni 67211241 vai rakstot info@sigmanet.lv

Droša e-pasta tehnoloģiju ieviešanu rekomendē CERT.LV eksperti, kas saskaņā ar grozījumiem MK noteikumos, paredz kā obligātu prasību visām valsts un pašvaldību iestādēm no 2021.gada 1.janvāra ieviest un izpildīt IT sistēmu drošības nosacījums, tai skaitā DROŠS E-PASTS prasības.

Ja ir jautājumi, priecāsimies Jums palīdzēt!


Zvaniet SigmaNet klientu apkalpošanas grupai pa tālruni 67211241 vai rakstiet uz info@sigmanet.lv

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet