IZVĒLNE
Raksti

Dubulta e-pasta drošība ar 2FA

E-pasta komunikācija ir neatņemama un nozīmīga mūsu ikdienas un biznesa sastāvdaļa. Digitālajai videi attīstoties, ir svarīgi domāt arī par savas e-pasta sarakstes drošību. Rūpējoties par saviem klientiem, SigmaNet e-pasta klientam Webmail (online.sigmanet.lv) ir ieviesis un aicina aktivizēt papildu drošību - divu faktoru autentifikāciju jeb 2FA.

Daudzi mūsu personīgie un uzņēmuma dati tiek glabāti un ir pieejami e-pasta sarakstē, tādēļ ir nepieciešams tos pienācīgi aizsargāt. Droša parole ir labi (par drošas paroles izveidošanas principiem lasi šeit - https://www.sigmanet.lv/a/2/parole-jusu-drosibas-atslega/), taču dubulta jeb divu faktoru drošība vienmēr būs labāka un spēcīgāka!

Kas ir divu faktoru autentifikācija (2FA)?

Divu faktoru autentifikācija jeb divu soļu verifikācija ir daudz drošāka par tikai paroles lietošanu. Tā prasa identitātes pierādīšanai izmantot nevis vienu, bet divas dažādas metodes.

Pieslēdzoties savam e-pasta kontam online.sigmanet.lv Jūs ievadāt lietotājvārdu un paroli. Šajā gadījumā lietotājvārds kopā ar paroli  kalpo kā atslēga vai veids kā sistēma lietotāju identificē - pārliecinās, ka viņš ir tas, par ko uzdodas.

Lai piekļūtu e-pasta kontam ar pieslēgtu 2FA tiek pieprasītas divas autentifikācijas metodes – parole un drošības kods. Sistēma divas reizes pārliecinās par Jūsu identitāti pirms ļauj piekļūt e-pasta saturam. Tādā veidā tiek nodrošināta daudz efektīvāka aizsardzība pret nesankcionētu piekļuvi Jūsu e-pasta kontam. Pat iegūstot Jūsu paroli, ļaundaris nevarēs piekļūt e-pasta kontam.


Kā aktivizēt 2FA Jūsu e-pasta kontam?

Aktivizēt 2FA Jūsu e-pasta kontam Webmail vidē varat jebkurā Jums ērtā laikā, un saziņa ar SigmaNet nav nepieciešama. SigmaNet izvēlētais 2FA veids izmanto bezmaksas 2FA lietotnes ģenerētu, uz laiku balstītu, vienreizēju piekļuves kodu sauktu arī par TOTP – (Time-based One-time Password).


Apsveicam 2FA ir aktivizēta! Turpmāk, lai pieslēgtos savam e-pasta kontam, Jums būs jāievada savs lietotājvārds, parole un jāapstiprina pieslēgšanās ar aplikācijas ģenerētu drošības kodu. Kods katrā pieslēgšanās reizē ir unikāls un derīgs īsu brīdi.

Veicot 2FA aktivizēšanu, lūdzam drošā vietā saglabāt savus atgūšanas kodus! Autentifikācijai izmantotās viedierīces nozaudēšanas vai bojājumu gadījumā tos izmantosiet, lai pieslēgtu citu ierīci.

Aicinām visus, kam rūp datu drošība, izmantot 2FA pakalpojumu!

Kā atslēgt 2FA?

Autentifikācijai izmantotās viedierīces nozaudēšanas vai bojājumu gadījumā varat pieslēgt citu ierīci, izmantojot Jūsu drošības kodu.

Ja drošības kods nav saglabāts un viedierīce bojāta vai pazaudēta, tad atslēgt 2FA varat, rakstot iesniegumu SigmaNet par 2FA atslēgšanu un identificējot sevi vienā no zemāk minētajiem veidiem: 

Ja, aktivizējot 2FA kaut kas nogāja greizi, lūdzam sazināties ar SigmaNet klientu apkalpošanas grupu (esam pieejami 24*7), rakstot uz info@sigmanet.lv vai zvanot pa tālruni 67211241.

Ja ir jautājumi, priecāsimies Jums palīdzēt!


Zvaniet SigmaNet klientu apkalpošanas grupai pa tālruni 67211241 vai rakstiet uz info@sigmanet.lv

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet