IZVĒLNE
Raksti

Latvijai 100Gb/s saikne ar Eiropas akadēmisko tīklu GÉANT

Eiropas akadēmiskais tīkls GÉANT pastāv jau 20 gadus un tiek uzskatīts par fundamentālu elementu Eiropas akadēmiskajā, zinātnes un izglītības e-infrastruktūrā. GÉANT apvieno Eiropas nacionālos izglītības un pētniecības tīklus (NREN), nodrošinot tiešu komunikāciju starp miljoniem akadēmisko lietotāju. Šī tīkla  pirmsākumos, 20 gadus atpakaļ, Latvijas pieslēgums GÉANT tīklam spēja nodrošināt vien 34Mb/s datu apmaiņu. Laika gaitā tas attīstījies, un 2021. gada martā Latvijas pieslēguma kapacitāte Eiropas akadēmiskajam tīklam GÉANT palielināta no 10Gb/s uz 100Gb/s.

2023. gada jūlijā tika pabeigts darbs pie 100 Gb/s Baltijas loka, kas nodrošina divpusēju 100 Gb/s Latvijas pieslēgumu GEANT tīklam. GEANT tīkla karte pieejama šeit: weathermap.geant.org

Šie uzlabojumi dod iespēju Latvijas akadēmiskajiem lietotājiem iegūt tiešus, lielas kapacitātes pieslēgumus ar citiem akadēmiskiem lietotājiem Eiropā, ļaujot realizēt kopējus  projektus dažādās zinātnes nozarēs, piemēram, radio astronomijas, biomedicīnas, gēnu inženierijas un citos.

Modernizācija veikta plašākas sadarbības ietvaros starp Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas Institūtu, Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministriju un SIA Mikrotīkls, kurā ietilpst arī Gēnu Datu Tīkla (GDN) izveide Rīgā. SIA Mikrotīkls nodrošināja Latvijas Akadēmisko tīklu ar  nepieciešamajām iekārtām modernizācijas veikšanai. Šis tehnoloģiskais atbalsts palīdzēja GÉANT pieslēguma palielināšanas procesu veikt ātri un veiksmīgi, kā arī parāda SIA Mikrotīkls aparatūras atbilstību mūsdienīgu augstas veiktspējas datortīklu standartiem.

LU MII savieno Latvijas Akadēmisko tīklu (LAT) un citus Latvijas akadēmiskos lietotājus ar Eiropas akadēmisko tīklu GÉANT, līdz ar to jebkurš akadēmiskais lietotājs, kurš pieslēdzas LAT, automātiski tiek pieslēgts arī GÉANT un var izveidot tiešo savienojumu ar jebkuru citu lietotāju GÉANT tīklā, iegūstot izdalītu, rezervētu joslu savstarpējam savienojumam.

Informācija atjaunota 2023. gada decembrī.Papildu resursi


Vairāk par GÉANT un tā sniegto pakalpojumu klāstu: https://www.geant.org
 
Projekta aktualitātēm sekojiet:

Twitter
Facebook
Projekta publikācijās

Ja ir jautājumi, priecāsimies Jums palīdzēt!


Zvaniet SigmaNet klientu apkalpošanas grupai pa tālruni 67211241 vai rakstiet uz info@sigmanet.lv

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet