IZVĒLNE
Raksti

Domēna vārda nozīme uzņēmuma tēla veidošanā

Domēna vārds ir Jūsu uzņēmuma vai produkta virtuālā vizītkarte, kas veido Jūsu identitāti un atpazīstamību internetā - vērtība, kas veicina uzņēmējdarbību un uzticamību sadarbības partneru acīs.

Mūsdienās grūti iedomāties uzņēmumu, kuram nav mājas lapas un e-pasta adreses ar savu domēna vārdu, kurš atspoguļo uzņēmuma nosaukumu, produktu vai pakalpojumu.

Reģistrējot atbilstošu domēna vārdu, Jūs ne tikai aizsargāsiet sava uzņēmuma tēlu, preču zīmi vai produktu, bet arī veicināsiet atpazīstamību virtuālajā vidē.

Nav noslēpums, ka lielākā daļa cilvēku informāciju meklē internetā, tādēļ neierobežojiet sava uzņēmuma izaugsmes iespējas un reģistrējiet domēna vārdu, lai mājas lapā prezentētu uzņēmumu, pastāstītu par savām vērtībām, tādejādi veidojot virtuālu komunikāciju ar sadarbības partneriem un potenciālajiem klientiem.

Kā izvēlēties domēna vārdu?

Izvēloties domēna vārdu, būtu jāpievērš uzmanība dažām niansēm, kas palīdzēs veiksmīgāk integrēties un gūt atpazīstamību internetā. Tādēļ esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kas būtu jāņemt vērā izvēloties domēna vārdu:

Īss, saprotams un atmiņā paliekošs nosaukums

Domēna vārda izrunāšanai un uzrakstīšanai ir jābūt vieglai un labi saprotamai. Lai mājas lapas vai e-pasta adreses nosaukšana būtu nepārprotami uztverama, lai neradītu liekus jautājumus vai problēmas Jūsu klientiem. Jo īsāks un saprotamāks būs domēna vārds, jo ātrāk lietotāji to atradīs un atcerēsies. Ja izvēlētais domēna vārds atspoguļo Jūsu uzņēmējdarbību, zīmolu vai produkta nosaukumu - esat trāpījuši, desmitniekā!

NĒ cipariem un domuzīmēm

Jo sarežģītāks nosaukums, jo vairāk lieku jautājumu un pārpratumu. Vai domēna vārdā nosauktais skaitlis jāraksta ar burtiem vai cipariem? Kur īsti jāliek domuzīme un vai vispār jāliek? Ja uzņēmuma nosaukums satur ciparu vai domu zīmi, iesakām reģistrēt vairākus domēna vārdus gan ar ciparu vai domuzīmi, gan bez tā, bet mājas lapu novirzīt uz vienu vietni.

Domēna vārds = atslēgas vārds

Ļauj domēna vārdam strādāt Tavā labā, veicinot uzņēmuma digitālā mārketinga izaugsmi. Izvēloties domēna vārdu, iekļaujiet tajā ar Jūsu nozari vai produktu saistītus un biežāk meklētus atslēgas vārdus. Tas palīdzēs nokļūt meklētājprogrammu augšpusē. Reģistrējiet vairākus domēna vārdus SEO mērķu sasniegšanai, visas mājas lapas novirzot uz vienu vietni.

Atbilstošs domēna vārda paplašinājums

Domēna vārdam jāatbilst attiecīgajai uzņēmējdarbības videi, kurā darbojaties. Ja veicat uzņēmējdarbību Latvijā, iesakām reģistrēt .LV domēna vārdu. Savukārt, ja darbojaties plašāk - Baltijas valstīs vai Eiropas Savienībā, padomājiet arī par .LT, .EE, .EU un tml. domēna vārdu reģistrāciju. Tādejādi panāksiet domēna vārda straujāku atpazīstamību, jo interneta lietotāju meklētājprogrammās attiecīgās zonas domēna vārda paplašinājums kotēsies augstāk (tā darbojas meklētājprogrammu algoritms). Kopumā reģistrācijai pieejami domēna vārdi vairāk nekā 50 dažādiem paplašinājumiem. Populārāko paplašinājumu saraksts pieejams ŠEIT.

Izmantojiet bezmaksas domēna vārda pārbaudes rīku

Pārbaudiet vēlamā domēna vārda pieejamību, izmantojot meklēšanas rīku. Ja domēna vārds ir brīvs, nekavējieties un piesakiet domēna vārda reģistrāciju. ŠIs rīks ir ērts arī ar to, ka piedāvās alternatīvus pieejamos paplašinājums, gadījumā, ja Jūsu izvēlētais domēna vārds būs jau aizņemts

Ņemiet palīgā mākslīgo intelektu

Izvēlētais domēna vārds ir aizņemts? Meklē radošu alternatīvu, izmantojot Latvijā radītu domēna vārdu ģenerēšanas rīku www.domenimi.lv. Varbūt gluži neatradīsiet ilgi meklēto, bet šis rīks noteikti radīs iedvesmu jaunām idejām un sniegs iespēju paskatīties uz izaugsmi no citas puses.

Izpēti domēna vārda vēsturi

Pirms domēna vārda reģistrācijas iesakām pārliecināties, vai izvēlētais domēna vārds iepriekš ir bijis reģistrēts un kāda ir šī domēna vārda atpazīstamība un slava internetā. Ir zināmi gan pozitīvi , gan arī negatīvi (piem.blacklist pieredze) stāsti par jau iepriekš reģistrētu domēna vārdu izmantošanu, tādēļ iesakām izvērtēt vēlamā domēna vārda vēsturi, kā palīgu izpētē ņemot archive.org bezmaksas rīku.

Kur reģistrēt domēna vārdu?

Izvēlies reģistratūru, kura piedāvā šādus pakalpojumus:

Lai Jums radošs un veiksmīgs domēna vārda meklēšanas process. Izdariet savu izvēli un reģistrējiet domēna vārdu https://www.sigmanet.lv/domeni.

Ja ir jautājumi, priecāsimies Jums palīdzēt!


Zvaniet SigmaNet klientu apkalpošanas grupai pa tālruni 67211241 vai rakstiet uz info@sigmanet.lv

SigmaNet izmanto divu veidu sīkdatnes:
  1. Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
  2. Sīkdatnes, kas SigmaNet sniedz informāciju par interneta vietnes www.sigmanet.lv apmeklējumu.
Lai uzzinātu vairāk, aicinām iepazīties SigmaNet sīkdatņu politiku.
×
SigmaNet